کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان مهریز یزد

۱۳۹۸/۰۳/۱۳
خیران مهریزی در این جشن کمک به آزادی زندانیان ۱۱۰ میلیون تومان به صورت نقدی کمک کردند و یک خیر نیز آزادی ۲ زندانی را عهده دار شد.

به گفته مدیر ستاد دیه استان یزد: در استان ما ۲۲۰ محکوم جرائم غیر عمد داریم که برای فراهم شدن زمینه آزادی آنها ۴۶ میلیارد تومان نیاز است و در شهرستان مهریز نیز ۱۲محکوم مالی جرائم غیر عمد هست که برای آزادی آنها به ۳ میلیارد تومان نیاز است .
البته  پارسال هم  در شهرستان مهریز با کمک خیران زمینه آزادی ۱۳ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد فراهم شد.

فرماندار مهریز  در این مراسم ضمن قدردانی از مدیران  بخش خصوصی شهرستان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و حمایت از این مراسم   ، با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های موجود در کشور، مسئله زندانیان است که مشکلاتی را هم گریبان‌گیر خانواده آن‌ها می‌کندافزودآزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد و جلب کمکهای کاربردی خیرین برای توانمند سازی عرصه حمایت ، یک‌تلاش مقدس برای احیاء و صیانت عزت و کرامت بشریِ گرفتار ترین اقشار اجتماع است.

 رضا زار عزاده گفت زندانیان بسیاری به دلیل جرایم غیرعمد از جمله پرداخت مهریه، نفقه و چک در زندان‌ها محبوس هستند که این افراد روحیه خود را از دست داده و به مرور زمان به افراد سرخورده و گوشه‌گیر تبدیل می‌شوند.

زارع زاده مهریزی با بیان اینکه فعالیت‌های ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان غیرعمد نماد انفاق و ادای حقوق اجتماعی است گفت همت نیکوکاران‌ شهرستان در جهت آزادسازی زندانیان جرائم‌غیر عمد، حمایت از خانواده های بی بضاعت و ارتقاء توان حمایتی مجموعه مردم نهاد نسبت به سال گذشته بسیار متفاوت و روبه رشد می باشد.

این مقام مسئول بیان کرد به همت ستاد دیه شهرستان در سال ۹۶ مقدمات آزادی ۱۴ نفر و در سال ۹۷ مقدمات آزادی ۱۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مهریزی با مبلغی بیش از ۵ میلیارد تومان فراهم شد.

نماینده شرکت معین دام یزد دراین مراسم شرکت و ضمن تعهد و  مشارکت مالی  در این مراسم  ، از سوی   مهدی ناصر بافقی  مدیر  عامل  مجتمع معین دام، آمادگی مدیران و پرسنل شرکت معین دام را همچون گذشته در پیشگیری از آسیب های اجتماعی  و همراهی با  اینگونه طرحها در شهرستان مهریز را به فرماندار مهریز اعلام نمود .

لازم به ذکر است جناب آقای مهدی ناصر بافقی بعلت شرکت در مراسم  خاکسپاری و سوگواری وابستگان  یکی از کارگران کشتارگاه در استان حضور نداشته اند .