دوره آموزش نحوه ذبح شرعی دام در کشتارگاه صنعتی مهریز برگزار شد

۱۳۹۸/۰۴/۰۵

دوره آموزشی ، قصابان و ذابحین کشتارگاه معین دام شهرستان مهریز  با حضور حجت الاسلام خامسی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در مدیریت جهاد کشاورزی استان  یزد و با هماهنگی حجت الاسلام محمدی ناطر شرعی کشتار گاه  برگزار و نحوه ذبح شرعی توسط  حجت الاسلام خامسی به دست اندرکاران این کشتارگاه آموزش داده شد.

حجت الاسلام خامسی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در مدیریت جهاد کشاورزی استان  در این دوره آموزشی  بر لزوم توجه به ذبح شرعی درکشتارگاه  در راستای نظارت بیشتر بر کشتار درست و ذبح اسلامی در جهت ارائه غذای پاک و حلال به مردم تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه  نطارت بر قانون ذبح شرعی به لحاظ اهمیت اعتقادات مردمی و تاکید مراجع در حال حاضر در کشتارگاههای استان یزد  عملیاتی و اجرا می شود، ادامه داد: نظارت بر غذای حلال و ذبح شرعی یکی از بزرگترین اعمال خیر بوده که هر چه بر این مسائل در جامعه دقت بیشتری شود آثار معنوی بیشتری دارد.

حجت الاسلام خامسی نظارت بر ذبح دام و طیور را یک وظیفه شرعی دانست و اظهار داشت: طبق قانون، هر مکانی که ذبح صورت می گیرد باید ناظر شرعی نیز حضور داشته باشد بنابراین دست اندرکاران کشتارگاهها باید بر رعایت کامل احکام شرع در مراحل کشتار دام در کنار ناظرین تلاش کنند.

به گفته حجت الاسلام محمدی ناطر شرعی کشتار گاه مهریز ،  دوره آموزش ذبح شرعی برای قصابان و ذابحین کشتارگاه  معین دام سالانه برگزار می شود و امروز آنها با شرکت در یک کارگاه آموزشی، آموزش های لازم برای رعایت کامل امور مربوط به ذبح دام و فنون مهارت های شرعی را فرا گرفتند.

مهدی ناصر بافقی مدیر مسئول کشتارگاه معین دام شهرستان مهریز نیز در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی  گفت: این کشتارگاه از حضور تمام وقت ناظر شرعی بهره مند است، افزود: با هدف ارتقای سطح کیفیت بهداشتی این مجموعه دریکی از یرترین مجموعه های کشتارگاهی کشور است و از سطح استاندارد های بین االمللی و با رعایت موازین شرعی اسلام ،  در راستای.در راستای تامین غذای سلامت استان و کشور فعالیت مینماید .